VIDEOKAMERY.cz | Nejnižší diskovka firmy Sony: DCR-SR30!

Kamenný specialista prodeje videokamer a příslušenství

Minská 37, Brno 616 00
Tel.: 541 218 591 a 601 331 994 
E-mail: info@videokamery.cz
Po - Pá: 10:00-17:00

Úvod › Nejnižší diskovka firmy Sony: DCR-SR30!

Nejnižší diskovka firmy Sony: DCR-SR30!

Porovnávací foto diskovek JVC a Sony (Klikni pro zvětšení)
Ještě větička PJ: Tradice odkazů na souvislosti v tomto webu se tentokrát zhostila sama autorka recenze - dejme jí slovo. Harddiskové novinky od Sony SR30, SR50 a SR70 (3x čs. Web) jsou dokladem toho, že i když Sony tentokrát nebyl u něčeho první, následuje ochotně JVC coby průkopníka pevného disku ve videokameře (ten je na trhu už přes rok). Victor udělal velký krok kupředu s vývojem nahrávacích médií a budoucnost si bez HDD již asi nedokážeme představit. Nicméně se tohoto docela odvážného činu chytla po JVC zatím jen firma Sony, jež má už od jara v sortimentu třímegapixelovou SR-Devadesátku a nyní tedy pokračuje nižšími modely, jež jsou zmíněny už na začátku odstavce. Firmy Canon a Panasonic zatím přinesly trhu (kromě Mini-DV) kamery na 8cm DVD-disky a Panasonic se ještě může chlubit modelem na SD-kartu - SDR-S150. Jedná se tedy o první levnější harddiskové kamery s dotykovým LCD panelem, ale je otázka, zda tohle konstatování potencionálního zákazníka přiláká nebo spíše odradí…

Objektiv diskové SR30: detail zepředu (Klikni pro zvětšení)
Diskové trio Sony spotřebních kamer konkuruje letošní čtveřici Victora - to jest dovážené čs. zastoupením - JVC MG21-37-57-77 (recenze), se kterou se ale asi nedá objektivně srovnat vzhledem k rozlišení kamer a nakonec i kapacitě disku: nejvyšší typ MG77 má 30GB a 2,18MPx, zatímco Sony SR70 překvapí diskem 60GB a rozlišením 1,07MPx. Já se vám teď pokusím poněkud poodhalit nejzákladnější model řady DCR-SR30 a také naznačit rozdíly v porovnání s o kousek lepším modelem DCR-SR50. Relativně mohutné - aspoň na mě takto působí - oválné tělo kamery s rozměry 69 x 71 x 117 mm a hmotností 340 gramů má ve svých útrobách 1/6" CCD-snímač s 800.000 body, tedy jakýsi spotřební základ pro nenáročné uživatele. Barevné provedení je v decentní stříbrné s černými plasty u hlavního vypínače a na přední části u objektivu. Robustně vypadající tělo objektivu s logem Carl Zeiss Vario-Tessar má ohniskovou vzdálenost 2,3-46 mm s tzv. přepočtem na kinofilm 44-880 mm. Jako jediná z výše zmíněného tria má SR30ka mechanickou krytku a největší 20násobné optické přiblížení a nadto v podstatě nepoužitelné 800násobné digitální zvětšení…

Názorný detail vyklopeného LCD-panelu (Klikni pro zvětšení)
Samozřejmostí je zde elektronická stabilizace od Sony s názvem Super Steady Shot. Závit 30 mm v ústí objektivové části kamery umožní našroubování případného filtru, předsádky nebo sluneční clony. Praktické je i umístění akumulátoru, přesněji jeho zapuštění do kamery, jelikož článek nebude překážet u tlačítka nahrávání a - při vložení baterie o větší kapacitě - příliš vyčnívat z kamery. Výklopný LCD-panel s úhlopříčkou 2,5" má z vnější části (tedy vlevo při pohledu na displej) tři tlačítka ovládání - coby přiblížení a oddálení (ZOOM) - a spouš nahrávání videa. Bohužel lze u diskových videokamer Sony už natáčet pouze s tímto displejem, protože hledáček - který provázel kamery odnepaměti - absentuje stejně jako u HDD-modelů JVC. A zvl᚝ tady se mi to jeví jako poměrně velká nevýhoda, protože Sony si neodpustil svůj vcelku nepraktický a upatlávající se dotykový LCD-displej, pomocí nějž je nutno ovládat asi 80% případných manuálních voleb a dokonce celých 100% přehrávacích funkcí kamer Sony, bavíme-li se o amatérském sortimentu…

Názorný detail horních prvků SR30 (Klikni pro zvětšení)
Z dotykového panelu vyplývá i minimum tlačítek umístěných na těle videokamery. Ovládání se podobá Mini-DV řadě kamer HC23/35 a 94/96 (2x recenze): čili je tu v první řadě do boku posuvné kolečko pro zapínání kamery a přepínání na režimy focení a přehrávání záznamu. U něj je směrem dolů tlačítko pro nahrávání a v jedné linii s ním nahoře na těle kamery i oválné tlačítko pro pořizování fotografií, coby jakési základní náhledové kvality statického snímku. Pokračováním je kolébka transfokátoru a dále ještě zapnutí/vypnutí nočního režimu s názvem NightShot plus. Odklopený LCD-displej odhalí malá tlačítka DISP/BATT INFO pro zjištění (indikace z DVD505) stavu akumulátoru - jak to lze i u JVC i ve vypnutém stavu - a druhé EASY je jakousi volbou programu pro jednoduché ovládání se zúženou nabídkou v Menu. Šikmo pod těmito čudlíčky jsou protisvětlo BACK LIGHT a krytka ukrývající konektory, o kterých si povíme v dalších odstavcích. Na vnější části LCD jsou vidět zmíněná tlačítka z předchozího odstavce, přičemž ZOOM zde funguje pouze jednou pomalejší rychlostí…

Vstupní nabídka kamery Sony SR30 (Klikni pro zvětšení)
Do hlavní nabídky se tu vstupuje stisknutím malého obdélníčku v pravém dolním rohu displeje LCD - a tedy nehtem do povrchu obrazovky. Je tu nejprve SETUP, což je označení pro MENU (zřejmě se někomu nechtělo do překladu) a dále např. české výrazy a zkratky jako BODOVÉ OSTř., BODOV. MěřENÍ, OSTř., PROL. a další funkce, které si může uživatel do vstupní nabídky navolit. Zkratky jsou u Sony občas zvoleny krkolomně, ale například Canon se s překladem MENU v kameře netrápí vůbec. V SETUP je NASTAV. KAM.: Program AE, Bod. Měření, Expozice, Vyváž. Bílé, Aut. Závěrka, Bod. Ostření, Ostření, Super NSPlus, NS light, Color Slow S (jasnější barvy i ve tmavších scénách zpomalenou závěrkou). Pak je tu Samospouš, Digit. Zoom, vtipně zvolený překlad poměru stran 16:9 nebo 4:3 - Výběr Šířky a SteadyShot coby stabilizace. Pro zajímavost uvedu, že model SR50 má zmíněný výběr 16:9 či 4:3 nazván TV TYP a v nabídce tam objevíme navíc funkci REFER. ÚR. MIK (výběr zesílení mikrofonu při nahrávání.). Pozn. PJ: rozepíšu se víc u DCR-SR70…

Rotační tvar nabídky Sony SR30 (Klikni pro zvětšení)
Projdeme-li se nabídkami ještě dále, najdeme OBR. APLIKACE, které zde nabídnou Prolínačku, Digit. Efekt, Obraz. Efekt, Výběr USB a Režim Demo. V položce menu NASTAV. HDD lze formátovat disk (Formát. HDD), dále je tu Info o HDD a Snímač pádu (to je ta vymoženost, kterou si vypínají většinou jen parašutisté). Předposlední nabídka se jmenuje STAND. NAST. a v ní je k dispozici Režim Nahr. (výběr HQ, SP, LP - viz dále), Nastav. LCD, Rychlost USB, Zbývá (v kapacitě HDD místa neboli minut), Zvuky, Výstup Zobr., Setup Rotace a Aut. Vypn. s volbou 5 minut nebo nic (tohle opět vypínají jen někteří borci - například šnorchlovací potápěči). Pak už pouze nastavujeme čas a jazyk v položce čAS/LANGU. - (dalo by se samozřejmě napsat čAS/JAZYK, jenže jak by pak vystoupil z češtiny číňan, aha :-D) a z nabídky funkcí videokamery je to vše. K ilustraci popsaných pojmů přikládáme snímečky některých z nich a pro vysvětlení každému, kdo se by se chtěl na některé třeba i zeptat, firemní E-mail do naší kamenné základny (v PC s programem Outlook stačí jen kliknout)…

Dokovací stanička pro Sony SR30 (Klikni pro zvětšení)
Detail přípojných zdířek Sony SR30 (Klikni pro zvětšení)
Přípojné konektory už jsou na těle kamery jen dva: ani tyto modely se nevyhnuly dokovací stanici (klik!). Tu tedy nepotřebujeme, když si chceme kameru propojit s televizí nebo třebas videem a prohlížet si nahrávku AV zdířkou; anebo při napájení a nabíjení (DC IN). Na staničce Handycam Station, jak Sony označuje onu základnu, je navíc ještě USB- konektor pro přenos nahraného záznamu do počítače a tlačítko DVD BURN k vytvoření DVD disku po připojení k PC. Akumulátor se nabíjí vložený v kameře, přičemž ta musí být ve vypnutém stavu. K SR30 dodává výrobce Lithium-ION článek NP-FP50 7,2 V s kapacitou 680mAh, který má vydržet kolem hodiny nahrávání, výrobce udává až 65 minut typického natáčení (zapínání a vypínání plus používání zoomu atd.) a 125 minut nepřetržitého natáčení (posadíme kamču na zadek do kouta, v automatu ji pustíme a měříme, kolik to sype). Proč se asi vývojářům USB-rozhraní nevešlo na tělo, těžko soudit, ale fanatickým točičům hafo materiálu se zapomenutím staničky znemožní odkládání videí (např.) do notebooku…

SR30: Lego, WIDE, 640x480, 60kB (Klik zvětší)
SR30: Lego, TELE, 640x480, 60kB (Klik zvětší)
SR30: Větvička, 640x480, 60kB (Klik zvětší)
SR30: Podzimní plod, 640x480, 60kB (Klik zvětší)
SR30: Výstavní dům, 640x480, 61kB (Klik zvětší)
SR30: Videoklip, LP-mód, 21 vteřin; 9,7MB (Klik otevře)

Galerie fotografií s Videoklipem (odstavec PJ a LJ). Opakování komprimovaných videoklipů s různými stupni kvalit by mohlo být pověstným nošením dříví do lesa; a hledače takových ukázek ostatně zkusíme uspokojit v připravované recenzi nejvyšší z novinek SR70, aspoň co se diskových Sony týká. Kolegyňka Lenka coby levá ruka šéfa (:-D) vyfotila v naší prodejně a na různých místech místní brněnské čtvrti pro dnešní textík několik názorných fotek pro ilustraci velikosti a kvality, cože to leze z SR30. Anoncovaný Videoklip pak NEMÁ za účel NIC jiného, než vložit bez editační práce delší (21") ukázku z nejnižšího LP-režimu a všem, kteří by měli dojem, že jím chceme značce Sony (zase?) ublížit, doporučujeme klik na recenzi SR90 nebo DVD505, kde se dají porovnat i kvalitnější videa v MPEG2. Nakonec i konkurenční JVC (řada 2006 nebo tříčip MG505) mají v obsahu recenzí cosi k nakouknutí. Zleva tedy demonstrace transfokátoru, detaily zatím zelené přírody a cosi pro urbanisty s šestým okénkem coby Videoklipem s brněnskou šalinkou: vše s popisem po přiložení kurzoru myšky i údajem o velikosti - a zvětšit (resp. přehrát) pak lze jako obvykle kliknutím…

Trojice nových HDD-kamer Sony (Klikni pro zvětšení)
K hlavním rozdílům popisované kamery a o stupeň vyšších typů SR50/SR70 patří rozlišení CCD a detaily v dalším textu. SR30 se základními 0,8MPx dýchá pomyslně na záda SR50 s čipem 1/5,5" a rozlišením 1,07MPx. Jak jsme si už zvykli u producentů kamer, vyšší počet bodíků a větší úhlopříčka senzorů mívají za následek o facku menší ZOOM: SR50 i SR70 mají shodně 12násobek optiky a stejně jako nejnižší 30tka 800násobek digitálu. Jinak se modely liší i svojí hmotností a LCD-panelem: SR50 i SR70 mají oproti Třicítce o 20 g více a displej není 2,5", ale s o fous větší (a širokoúhlou) mírou 2,7". V příslušenství se liší dražší verze ještě od mechanické krytky objektivu u SR30 - obě vyšší mají vestavěnou - a dálkovým ovládáním ve výbavě. K dokončení základního výčtu odlišností se patří uvést tmavší šedostříbrnou barvu tělíček, tlačítko pro formáty 16:9 a nadto konektor pro dálkové ovládání a případné propojení kamery s vodním pouzdrem. Posledním plusem navíc je botička pro externí světlo či jiné přídavky - kterou nejnižší SR30 nevlastní - ale nikoli universálního uspořádání (foto z HC96) a pouze pro minimum doplňků značky Sony…

Detail zadní části kamery Sony SR30 (Klikni pro zvětšení)
V titulku jsem měla za úkol popsat základní model z nové řady HDD-kamer Sony Třicítku a s nejvyšším typem SR70 se chce vypořádat náš editor www-stránek. A ještě sem doplním složení základní pořizovací sady od výrobce, kapacity pevného disku a kapku subjektivních postřehů. V příslušenství kamery Sony DCR-SR30 se najde napájecí zdroj se svým propojením do sítě, stereofonní AV-kabel k prohlížení záznamu na televizi a případnému spojení s videopřístroji a základní akumulátor NP-FP50. Dalšími jsou mechanická krytka objektivu, zmíněná dokovací stanice, USB-kabel k přenosu záznamu do PC a redukce 3x CINCH na SCART konektor. Samozřejmě tu nechybí ani český návod, pro lingvisty několik návodů v cizích jazycích a instalační CD-disk - se SW ImageMixer for HDD Camcorder: tedy firemní Software určený podle výrobce pro prohlížení, úpravy a vytváření disků DVD na počítači připojeném k videokameře…

Názorné srovnání MVX450 a SR30 (Klikni pro zvětšení)
Na harddisk - u tohoto modelu s kapacitou až 30GB - pořídíme zhruba 7hodinové video v nejlepší kvalitě HQ (přesný údaj byl 443 minut) a 20hodinové v té nejhorší LP, nicméně stále se jedná o komprimovaný záznam v MPEG2, který se kvalitou v podstatě mini-DV kazetám úplně nevyrovná. Jednotlivé záznamy se ukládají za sebou v malých okéncích a lze je kdykoliv přehrát anebo kterýkoli nežádoucí vymazat. Každý záznam se stahuje přes USB2.0, protože diskové kamery nemají Fire-Wire a převod do PC se provede asi 10x rychleji (oproti mini-DV). Harddisk je opatřen již zmíněným gravitačním jištěním, takže i při simulaci pádu se disk zablokuje (jakoby zmrtví) a chrání tak proti poškození uložená data i sebe samotného. Nahrávání je díky vestavěnému disku více než snadnou záležitostí, jež představuje pouhé zapínání a následně vcelku rychlé započetí nahrávání. Pro rychlé přehrávání coby kontrolu poslední scény je v pravém dolním rohu vedle okénka Menu stejně malý obdélníček s jakoby zatočenou šipkou, po jehož zapnutí se zobrazí políčko právě nahraného záznamu a stisknutím se spustí prohlížení naposledy pořízeného videa…

Model Sony SR30 z obou stran (Klikni pro zvětšení)
V šeru kamera pořídí vcelku slušný záznam, zkoušela jsem natáčet i v úplné tmě se zapnutým režimem NightShot Plus a díky infra-diodě pro přisvícení jsem viděla jaksi šedě nasvícený obraz. Kamera se drží pohodlně, možná i díky její (relativní) robustnosti, žádná její část mě například netlačila do ruky, jen transfokátor se celkem dosti špatně ovládá: vzhledem k drážkám, v nichž je zapuštěn. Když je kamera zapnutá a zaklopí se LCD panel, zůstává v provozu, jen šetří LCD, takže po vyklopení lze zase hned nahrávat. Například u modelů JVC se kamera po zaklopení displeje úplně vypne, tudíž trvá delší dobu, než je možno natáčet, i když toto může být o zvyku a úspoře energie. Stejně jako u modelu SR90, ani zde není slot na paměovou kartu a tak jediné ukládací médium je harddisk. Snímek lze pořídit jednoduchým zmáčknutím tlačítka PHOTO s rozlišením 640x480 v kvalitě Fine (vysoká) a Standard. Po přepnutí do fotorežimu se v LCD zobrazí možnost 9999 snímků, se kterými určitě vystačí i náročný fotomaniak. Kdybychom se ale v konečné fázi rozhodli pro tisk fotografie, je nutné počítat se zvýšenou zrnitostí, čili horší kvalitou vzhledem k rozlišení kamery, což si čtenář snadno ověří i z ukázek…

Srovnání dnešní produkce Sony a JVC (Klikni pro zvětšení)
Snad všechny klady i zápory byly zmíněny již v textu výše, ale ke shrnutí dodám, že k hlavním nevýhodám patří pro mě naprosto nevyhovující dotykový LCD panel, zvláště tady v kombinaci s absencí hledáčku. Nehodnotím za sebe dobře ani ovládání transfokátoru a v neposlední řadě nutnost používání dokovací stanice, a to především proto, že je to kvůli POUZE JEDNÉ zdířce. K plusům se bude určitě řadit samotné záznamové médium, díky harddisku netřeba u sebe nosit či dokupovat náhradní DVD-čka nebo kazety. Z pevného disku také vyplývá vcelku rychlá práce se záznamy, odpadá povinnost vkládání kazety, případně přetočení pásky anebo manipulace s DVD-disky. Vyhovuje mi také zapuštění akumulátoru do těla kamery a pokud bych vynechala pro jedno pozitivum nejnižší Třicítku, pak je relativním kladem i botička pro uchycení externích doplňků. V závěru by se asi mohlo objevit jakési doporučení, pro koho bude SR30 ideálním řešením: takže uživatele, které nebaví pásková mechanika, mají chu objevovat něco nového, hafo hodin točit s nenáročnými požadavky na fotorežim, tento model určitě nezklame.

Technické parametry videokamery Sony SR30 - na stránkách čs. zastoupení...

neco
Původní text své nejmladší kolegyně uhladil (rád) editor: Petr Jelínek
Zajímavý LOW-END velikána elektroniky představila: Lenka Juříčková

A nezapomeňte: naše aktuální ceny všech recenzovaných kamer jsou k dispozici v inovovaném prodeji ON-LINE: koukněte na poctivé ceny.

Vydáno dne 1. 12. 2006 (38 631 přečtení, naposledy 8. 5. 2025, 14:30), autor: Lenka Juříčková [jurickova]

Digikamery.cz

Poslat e-mailem | vytisknout | zpět www.digikamery.cz

  • Recenze CANON
  • Recenze JVC
  • Recenze PANASONIC
  • Recenze SONY
  • Recenze Sport+Car
  • Recenze XY+DJI

KLIKNI SI ke vstupu do Video- Foto- Audio- BAZARU

  • Novinky
  • Pokecy / akce
  • Archiv

RSS kanál

  • Poslední komentáře
  • Vaše poslední komentáře
  • Poslední vlákna
  • Poslední komentáře vláken
  • Zobrazení vláken

Poslední komentářeNastavení

Re: Reálné klipy ve 4K...
Romolus66 | 18.11.2023 - 09:18
Re: Reálné klipy ve 4K...
petka | 11.11.2023 - 13:41
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Delirium Tremens | 30.10.2023 - 19:48
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 16.07.2023 - 06:33
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:28
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:03
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 22.02.2023 - 19:45
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 22.02.2023 - 13:55
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 18.02.2023 - 09:49
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 17.02.2023 - 22:57

Nejčtenější články za 6 měsíců

Bleskovka: News from Panasonic!

Zobrazeno 13619 x,
naposledy 9. 5. 2025, 06:34

Vánoční KAMERA nebo FOŤÁK?

Zobrazeno 7085 x,
naposledy 9. 5. 2025, 03:39

ČVRTLETNÍK Bazaru č 1 / 2025

Zobrazeno 5603 x,
naposledy 9. 5. 2025, 06:22

RECENZE: Panasonic VX3 a V900

Zobrazeno 4922 x,
naposledy 9. 5. 2025, 04:02

Srovnávání 9: A Fotky HNED...?

Zobrazeno 2069 x,
naposledy 9. 5. 2025, 06:16

Přihlásit se
  • Úvod
  • Kontakt
  • Bazar
  • Půjčovna
  • Servis
  • Archivace
  • Diskuse
  • E-shop

Vyhledávání

RECENZE: Panasonic VX3 a...

Doslova Blesk z čistého nebe zapůsobil příchod dvou novinek firmy Panasonic! VIDEOKAMERY HC-V900 (F-HD) a HC-VX3 (F-HD + 4K) přináší - navzdory uvadající slávě reportážních kamer pro amatéry - hned několik zajímavých novinek...

Číst dál

Srovnání 8: TERMO nebo IN...

INSTAX se těší vzrůstající oblibě především NADŠENÉHO MLÁDÍ. Vůči ekonomické logice to není úplně pochopitelné, ale mrkněme na téma podrobněji...

Číst dál

PB23: Bílý Canon plus LIB...

Opět je tu čtenářsky oblíbený seriál PRUBLI JSME s pořadím 23. Ač k nevíře, tento pojem našich-vašich stránek UŽ měl DVAADVACET epizod. Jak vidno níže, další díl se chystal DLOUHO,..

Číst dál

Prubli jsme 23 - 250D + Liblůstky

Recenze Canon G7X + DC55

NÁDHERNÁ SESTAVA: vyspělý kompakt s velkým snímačem a vodotěsné pouzdro shodné značky do 40 metrů (!) za VELMI rozumnou cenu! To je dvojice mašinek z nadpisu. Autor dnešního „Castingu“ coby zarytý fanoušek oboru představí EXTRA DUO po svém...

Číst dál

RECENZE Panasonic HC-X2+2...

Videokamery Panasonic HC-X2 a HC-X20 přišly coby HOT NEWS s koncem roku 2022. Předchůdce HC-X1 se stejně velkým snímačem „typ 1,0“ jsme představili dokonce 3x, naposledy před 2 lety. Noví obříci působí neméně...

Číst dál

Recenze: INNOTRONIK ICS-R...

INNOTRONIK. Pro našince možná nijak oslnivé jméno ZAJÍMAVÉ Špión-značky. ANO: JE to Čína, ale vzpomeňme úspěšné DJI či AUTEL (chystáme). A uznejme, že Čína není UŽ DÁVNO vysmívaná: v technologiích a elektronice dokonce diktuje...

Číst dál

Recenze Canon HFG70+srovn...

Jak si tak (ne)chodí z Asie zboží - nebo spíše připomíná onen pověstný šafrán - trpěli jsme obavou, zda ještě Boss světové fotografie přijde s něčím NEW. A je to tu! Při Vánocích 2022 se objevuje SEDMDESÁTKA z veleúspěšné řad

Číst dál

Zbrusu nový Canon LEGRIA HF G70

BLESKOVKA! Panasonic VXF1...

VIDEOKAMERA PANASONIC HC-VXF11 je variantou „naší“ VXF1 pro západní části tzv. starého kontinentu. PODIVNÉ ROZDÍLENÍ elektroniky v Evropě - od začátku tzv. COVIDU - je prý malým českým dvorkem (trhem).

Číst dál

Recenze Panasonic HC-VX98...

Panasonic HC-VX980. Doba, kdy se čím dál vícelidí ušklíbá nad budoucností Videokamer. Čas, kdy se ke končícímu Victorovi přidává i Canon. Éra, kdy zboží z Asie chodí hůř než pověstný šafrán. Právě TEĎ tu přistává JEDINÝ kus 4Káčkové krásky... 

Číst dál

DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...

Náš-váš Web amatérských kameramanů zdraví opět s oblíbeným tématem. ARCHIVACE čili DIGITALIZACE domácích Video-vzpomínek vytěžuje naše páskové STROJOVNY a hlavní počítač téměř nonstop...

Číst dál

NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...

V hlavní roli NEZÁVISLÁ kamera. A současně jeden z účelů, které NENAHRADÍ všeumělci telefony. Hlídací kamery INNOTRONIK jsou výjimečné: podle zvoleného modelu jsou nezávislé v interiéru a dokonce i na sledování výběhu se zvířaty bez Wi-Fi...

Číst dál

ZOOM: Canon PS-SX70 HS

Opět silná vrstva tenkého ledu. Jsa asi poučeným laikem na „své“ VIDEOKAMERY, popíšu kompaktní FOTO-KAMERU s nadpřirozenými parametry. U řazení druhu mám všechny litery velké, což osvětlím recenzí. Mašinka je fakt KRÁSNÁ!

Číst dál

Recenze Panasonic 1500-20...

Přesně si vybavuji první zkoušení X2000. Než jsem nafotil STROJ a namontoval ručku, zkoušel jsem vše, nač stačily znalosti fanouška oboru coby poučeného laika, který ty své Videokamery FAKT rád. Po čtvrthodině jsem se přistihl, že... 

Číst dál

Vlogovací Kamera Sony ZV-...

Hned několik historických POPRVÉ přináší novinka, které tu dnes uděláme poctivý Foto-Casting. Stalo se tak u nás zvykem představit STROJ, který konečně dorazil a jehož recenze byla v pomyslné frontě čekajících mašinek.

Číst dál

RECENZE: Panasonic VX3 a...
Srovnání 8: TERMO nebo IN...
PB23: Bílý Canon plus LIB...
Recenze Canon G7X + DC55
RECENZE Panasonic HC-X2+2...
Recenze: INNOTRONIK ICS-R...
Recenze Canon HFG70+srovn...
BLESKOVKA! Panasonic VXF1...
Recenze Panasonic HC-VX98...
DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...
NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...
ZOOM: Canon PS-SX70 HS
Recenze Panasonic 1500-20...
Vlogovací Kamera Sony ZV-...
VIDEOKAMERY.cz
na Facebooku

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás!

  • úvod
  • kontakt
  • půjčovna
  • servis
  • login

Copyright © 2017, Videokamery.cz

--- === ---

TOPlist
Vytisknout