Naše čerstvé recenze jsou protkávány pověstnou Červenou nití smutku. A čiší z nich i nostalgický povzdech nad soumrakem VIDEOKAMER. Ale protože nohavice se nemají vyhrnovat, když brod je ještě daleko, neházíme pomyslnou flintu do žita...
Minská 37, Brno 616 00
Tel.: 541 218 591 a 601 331 994
E-mail: info@videokamery.cz
Po - Pá: 10:00-17:00
Re: Externí disk
Předpokládám sice, že aktualitní informace z 9.9.2004 je už poněkud překonaná (kliknete-li na Odkaz a sjedete níže), ale moje někdejší řešení zvládá dodnes bez problémů i přehrávání plného videa přes kabel (IEEE1394) na obrazovce noasu a určitě bude v začátku roku 2006 levnějším... Jen mi to přijde (dodnes) celkem skladné a kdybych občas nemusel tahat to trafo s kabelem, tak skoro dokonalé... :-o)
Re: Externí disk
Disk může být v podstatě jakýkoliv, připojení asi nejspíš přes USB (a 1 nebo 2). Již z tohoto vyplývá základní doporučení: Video stahovat na interní HD a pak překopírovat na externí disk a zpracovávat střihovým programem. Jestliže byste chtěl data přímo stahovat na externí HD, může se stát (a jistě stane při připojení přes pomalejší USB1), že HD nestihne zapsat všechna data. Program vám klidně bude psát 0 vypadlých frame, ale chyby vniknou při zápisu na HD. V případě, že budete připojovat externí HD na firewire, doporučuji dva samostatné řadiče (např. vestavěný v notebooku a druhý na zásuvné kartě), jeden řadič obhospodařit stahovaná data a zároveň HD prostě nestíhá. Protože tedy budete pracovat s daty off-line, na rychlosti tolik nezáleží. Kapacitu doporučuji minimálně 160 GB - to pak nebudete mít starost o prostor pro více projektů. Jako výhodné se mi jeví koupit externí case na HD (cena do 1000 Kč) a do něj dát libovolný HD (můžete jich mít i více). Toto řešení používám i na standardním PC a nejen na notebooku.