VIDEOKAMERY.cz | Dva vrcholy fotovůdce: Canon PSG7 a S3

Kamenný specialista prodeje videokamer a příslušenství

Minská 37, Brno 616 00
Tel.: 541 218 591 a 601 331 994 
E-mail: info@videokamery.cz
Po - Pá: 10:00-17:00

Úvod › Dva vrcholy fotovůdce: Canon PSG7 a S3

Dva vrcholy fotovůdce: Canon PSG7 a S3

Sestava foáků ze sortimentu výrobce (Klikni pro zvětšení)
Firma Canon uvedla model PowerShot G7 již na podzim minulého roku, čímž doplnila svou modelovou řadu kompaktů PowerShot (2x čs. Web). Na stránkách českého zastoupení firmy Canon je přehledně rozdělen celý sortiment na tři kategorie: zrcadlovky označené písmeny EOS, výkonné kompakty s manuálními funkcemi PowerShot a elegantní miniatury s názvy IXUS. Náš WEB psal o vícero digiácích, ale z poslední sezóny stojí za zmínku hlavně skupinové představení sortimentu světově nejúspěšnější značky Canon a v hierarchii výrobce vysoce postaveného EOS5Dčka. Dnes se podíváme na 2 nástupce v úspěšné řadě PowerShot; a tedy duo nejvyšších kompaktů producenta. V podobě PS-G7 půjde o (v mnoha ohledech) přelomového nástupce úspěšné G6tky a S-3ka bude logicky zase pokračovatelkou své veleúspěšné předchůdkyně s číslem Dva. Jako jeden z důležitých PROFI-partnerů firmy Canon CZ si tedy dovolíme o anoncovaných skoro-novinkách něco málo napsat i na našich spíše videokamerových stránkách…

Elegantní aparát Canon G7 z perspektivy (Kliknutí zvětší)
Canon si v poslední době zvykl své "profesionálnější" nebo radši řekněme spíše vyspělejší fotoaparáty (abychom se nedotkli opravdových profíků) oblékat do černé barvy a ani G7-čka není výjimkou. První, co mě na přístroji zaujalo, byl jeho rozměr a jakýsi strohý retro-design. Vzájemné srovnání rozměrů s předchozím typem G6 jsou následující: G6 má 104,9x72,8x73,1 mm a G7: 106,4x71,9x42,5 mm (ŠxVxH). K výraznému zmenšení tedy došlo hlavně v hloubce přístroje (kdo chce, a si tomu říká "tlouška"), což je dáno úbytkem nároků na místo pro AKU, čili v dolní části, kde je umístěn: předchozí model totiž fungoval na větší typ BP511, jenž byl tady nahrazen firemním modelem shodným se spotřební mini-DV řadou kamer MV-Devítistovek, tedy NB2LH. Hmotnost celého přístroje se pak snížila o 60 g, takže tělo fotoaparátu nyní váží bez akumulátoru a paměové karty (používá se zde SD nebo MMC) nevelkých 320 g…

Srovnání typů Canon se stejným snímačem (Kliknutí zvětší)
Snímací CCD čip (předpokládáme od Sony) zvolila firma Canon stejný, jako například u vyšňořeného typu IXUS 900Ti nebo třebas PS A640. Rozlišení se dostalo na hranici 10 milionů bodů (cca. 10,4MPx) a i úhlopříčka obrazového snímače je 1/1,8" - takto rozměrem shodná jako u předchůdkyně, pouze rozlišení se tedy zvýšilo z 6 na 10 milionů bodů. Bohužel se v poslední době objevuje hafo přístrojů s obří "výkonností" rozlišení, jež by uživatel možná ani nepotřeboval a pak je počet pixel vykoupen vyšším šumem v horších světelných podmínkách. Neušla tomu sice ani Gé-sedmička, ale tady je daný neduh méně znatelný, než například u IXUS-u 900Ti. O zpracování se stará již zavedený nový firemní obrazový procesor Canon DIGIC III s technologií iSAPS (WEB). Tento pokrokový procesor kromě jiných vylepšení zvládá detekovat a automaticky ostřit na obličeje v záběru. Zároveň by si měl právě lépe poradit s potlačením (nežádoucího) zmiňovaného obrazového šumu…

Fešné tělo aparátu PS-G7 zepředu (Klikni pro zvětšení)
Pohled na Canon PS-G7 zezadu s LCD (Klikni pro zvětšení)
Objektiv nabízí slušný 6násobný ZOOM s běžným rozsahem 35-210 mm (ekvivalent kinofilmu), jeho světelnost je pak f/2,8-4,8. Model PS-G7 je prvním z řady G, jenž má i optickou stabilizaci obrazu. Navíc digitální zvětšení nabízí až 24násobek. Ke zvýšení optického zoomu je možné přístroj rozšířit o telekonvertor TC-DC58C (2,0x), který se uchytí stejně jako u jiných typů řady Canon PS do bajonetu a adaptéru. Stejně tak je možné nasadit na foák širokoúhlý konvertor WC-DC58C s koeficientem 0,75x. Záběry jsou pod kontrolou na 2,5" nevýklopném LCD-panelu - s úctyhodným rozlišením 207.000 bodů - nebo přes průhledový hledáček s korekcí dioptrií. Obraz na displeji pokrývá 100% fotografie, o hledáčku to však říct nelze: ten je vcelku malý a LED diody, které indikují zaostření nebo případně použití blesku, zabraňují svým svitem pohodlnému nastavení záběru (určitě je dobré si tohle vyzkoušet). LCD panel je možné nastavit v 15 stupních jasu a i za slunečného počasí je velmi solidně čitelný. Poznamenejme, že na displeji přístroj komunikuje česky (mimo jiné jazyky). Tlačítkem display umístěným vzadu se dá panel úplně vypnout; a v zapnutém stavu tak bude zobrazena jen scéna bez informací nebo s nimi, případně v některých režimech ukazuje LCD histogram i mřížku. Asi vzhledem ke zmenšení těla už nezůstalo místo na stavový displej, který měla G6 na horní straně. Ten však zmizel i u zrcadlovky 400D…

Ovládání kompaktu PS-G7 shora (Klikni pro zvětšení)
Ovládání přístroje bych hodnotil v této třídě výkonných kompaktů za nadstandardní a velmi příjemné. Jelikož se předpokládá, že si daný foák vybere spíš uživatel, jenž má už nějaké zkušenosti s focením a hlavně bude chtít zkoušet více věcí nastavovat v manuálním módu, je tělo přístroje poseto tlačítky s konkrétními funkcemi. Osobně bych tu vyzdvihl hlavně sólo tlačítko pro přehrávací režim. Na horní straně těla je hlavní vypínač, tlačítko spouště obemknuté páčkou ovládající ZOOM, dále volič foto-režimů vč. módu nahrávání videa a na druhé straně volič citlivosti ISO (Auto, Hi, 80, 100, 200, 400, 800 a 1600). Navíc je zde umístěna patice pro externí blesk. Hned vedle voliče fotografických režimů je skryt jeden mikrofon (zvuk je tedy nahráván monofonně). Kolečko voliče má 10 záznamových režimů: Auto, P, Tv, Av, M, C1, C2, SCN, Panorama a Video…

Koláž z nabídek fotoaparátu PS-G7 (Klikni pro zvětšení)
Režim Automatický nenabízí mnoho parametrů k nastavení a nepříliš znalému uživateli tedy zjednodušuje ovládání a navíc nedovoluje nežádoucí změny, o kterých mnohý ani netuší, že je aktivoval (např. clona, čas. vyvážení bílé atd.). Režim P neboli Programovatelný umí více možností nastavení: vyvážení bílé, účinnost blesku, způsob ostření, aktivace šedého filtru atp. Myslím, že je to první aparát, u kterého tuto vychytávku - šedý filtr - Canon použil. Režim Tv (priorita závěrky) umožní zvolit rychlost závěrky - s rozsahem 1/2500s-15s. Režim Av (priorita clony) patří volbě clony F2,8-8,0, při maximálním přiblížení pak F4,8-8,0. Režim M dovolí nastavit jak clonu, tak i závěrku. Režimy C1 a C2 jsou dva režimy uživatelského nastavení, takže potom není nutné měnit různé parametry už přednastavené. Režim SCN nabízí 16 foto-režimů v různých podmínkách (např. portrét, krajina, interiér, ale i listí či akvárium), navíc je tu mód ISO3200. Stitch assist umí focení s překrývajícími snímky, tedy je hlavně využitelný na panoramatické obrázky: v PC je pak možné fotky sloučit do jedné. Poslední režim Film umožňuje nahrávat videozáznam s rozlišením pro foáky dnes klasickým - 640x480 s 30 snímky za vteřinu - a jako novinku Canon nabízí i 1024x768, ale jen s 15fps (obr./s.), čímž je stroboskopický efekt docela patrný (trhané video). Canon používá kompresi MJPG…

Detaily funkcí u modelu Canon PS-G7 (Klikni pro zvětšení)
Zadní stranu přístroje z velké části zaplňuje 2,5" displej, nad kterým je umístěn hledáček (jak jsem již uvedl s korekcí dioptrií). Vlevo je tlačítko pro přímý tisk - při fotografickém režimu lze přiřadit tomuto čudlíku potřebnou konkrétní funkci (stabilizace obrazu, rozlišení atd.) - a vpravo je pak přepínač do přehrávacího módu. Další tlačítko označené hvězdičkou slouží pro blokování nastavení expozice AE nebo pro blokování nastavení zábleskové expozice FE. V přehrávacím režimu pak dané tlačítko slouží pro připojení komentáře k vybranému snímku. Následující ovládání umožní uživateli zvolit způsob ostření - Flexizona: ostření na střed obrazu, AiAF: 9bodové ostření, Detekce tváře: díky novému procesoru DIGIC III umí přístroj dokonce automaticky ostřit na obličeje. Tlačítko expozice nabízí možnou úpravu a to v plus a mínus 2 stupních v šesti krocích. Jako další multifunkční hejblo umístil Canon na zadní stranu starý známý čtyřcestný ovladač se středovým tlačítkem FUNC./SET, kolem nějž je umístěno ještě kolečko pro nastavení konkrétních funkcí v MENU atd. Vstup do MENU má pochopitelně své vlastní tlačítko (je viditelné vpravo dole)…

Detail ovládání a dioptrické korekce (Klikni pro zvětšení)
Detail PS-G7 ze zadní strany ovládání (Klikni pro zvětšení)
Na čtyřcestném ovladači jsou volby nastavení režimu blesku (automat a stabilně zapnutý nebo stále vypnutý blesk), MAKRO režim, samospouš (v MENU ji lze nastavit od 1 do 30s), sekvenční fotografování a manuální ostření, které je na velmi solidním LCD panelu vcelku přesné. Pod tlačítkem FUNC. jsou ukryty možnosti nastavení VYVÁŽENÍ BÍLÉ BARVY (7 přednastavených možností plus manuální vyvážení), dál je tu volba MÉ BARVY s možností změny charakteru fotografovaného snímku (živé, neutrální, černobíle, sépie, atd.). Jako další má Canon i funkci BKT, která funguje ve třech krocích s různým nastavením expozice (AEB) či zaostření, takže jeden snímek přístroj vyfotí ve trojím vyhotovení. Je zde možnost nastavení účinku BLESKU (dosah cca. 4 metry) a také tři REŽIMY MěřENÍ (tj. poměrové, celoplošné se zdůrazněným středem a bodové). Další položka pak umožňuje aktivaci šedého filtru pro focení za slunečného počasí. Dle návodu snižuje intenzitu světla o jednu osminu (3 kroky). Poslední 2 kroky jsou k nastavení KOMPRESE SNÍMKU (super jemný-jemný-normální, ale tady bez možnosti režimu RAW - tedy tzv. nekompresního formátu) a ROZLIŠENÍ, jež dovolí obsluze navolit úctyhodných 6 poměrů stran - 3.648 x 2.736 (10MPx), 2.816 x 2.112 (6MPx), 2.272 x 1.704 (4MPx), 1.600 x 1.200 (2MPx), 640 x 480 (VGA) a jako návdavek i širokoúhlý formát 16:9 s čísly 3648 x 2048 (7,5MPx)…

Detail prostoru pro akumulátor a kartu (Klikni pro zvětšení)
MENU přístroje je klasicky kanoňácké, takže kdo již kdy držel nějaký Canon v ruce, nebude mít s orientací problémy, navíc je v češtině. Uživatel najde možnost zapnutí digitálního zvětšení (na foák nezvyklých 24x), redukci červených očí, nastavení Data a času, nulování počítadla, formátování paměové SD-karty atd. Položek jsem napočítal asi 50 a rozhodně je zde nebudu všechny vypisovat. Dobrou vychytávkou je funkce skrývající se pod uživatelským nastavením s názvem VODÍTKO 3:2. Při fotografování si může uživatel pomoci na LCD-displeji maskou, která ukazuje výřezy snímků na poměru stran 3:2 (přístroj standardně snímá ve formátu 4:3), takže pak bude mít lepší představu, o jak velkou část obrázku přijde v případě, že jej vytiskne ve standardním foto-rozměru (většina domácích formátů bývá 10x15, 13x18, 15x21 atd.). Zespodu je společný kryt pro nabíjecí akumulátor (Li-ION) a slot pro SD kartu (v základu je od výrobce dodávaná kapacita 32 MB). Podle údajů uvedených v návodu by na jedno nabití měl článek stačit na 220 snímků při použití LCD panelu, bez něj pak výdrž AKU stoupne až na 500 fotek. Například na 512 MB kartu se v uvedeném maximálním rozlišení a střední kompresi dat dá uložit až cca 195 snímků (jedna fotka zabírá cca. 2,5 MB, při nejnižší kompresi pak až přes 4 MB). Pro videozáznam v rozlišení 640x480 a při 30 snímcích za vteřinu bude zmiňovaná 512 MB karta stačit pro necelé 4 minuty videa…

Detail přípojných zdířek PS-G7 (Klikni pro zvětšení)
Plně vysunutý objektiv G7 zboku (Klikni pro zvětšení)
A jak vlastně celá ta mašinka funguje. Pro běžného uživatele, jenž nepotřebuje nebo nechce nastavovat více funkcí, nabídne G7 opravdu velmi kvalitní fotografie i v plně automatickém režimu. Přístroj výborně a hlavně rychle ostří, barevné podání je (standardně u firmy Canon) výborné, no prostě to funguje jako švýcarské hodinky (:-D); nebo ještě spíše jako digitální foák vyrobený v Japonsku (levnější typy Canon mají na spodní straně napsáno Made in China). Pro trošku znalejší uživatele nabízí velmi komfortní ovládání a hodně možností ručních nastavení. Ergonomii bych si však asi představoval trochu pohodlnější. Při váze necelých 400 g bych chtěl i trochu jistější držení do ruky, ale zřejmě by přístroj musel být trochu větší a to by zase mohlo odradit před koupí příznivce malých kompaktnějších přístrojů. Objektiv s 6 násobným optickým zoomem a optickou stabilizací obrazu pro běžné focení v mých očích bohatě stačí, škoda jen, že nejširší záběr nezabere trochu více. A mimochodem: i když jsou modely A630 a A640 velmi solidní, tohle je prostě o něčem jiném, lepším…

Canon G7: Kostel WIDE, 3.648x2.736; 2,37MB (Klik zvětší)
Canon G7: 6xZOOM, 3.648x2.736; 1,78MB (Klik zvětší)
Canon G7: 24xDIGI, 3.648x2.736; 929kB (Klik zvětší)
Canon G7: Cesta WIDE, 3.648x2.736; 4,42MB (Klik zvětší)
Canon S3: Kostel WIDE, 2.816x2.112; 1,5MB (Klik zvětší)
Canon S3: 12xZOOM, 2.816x2.112; 1,18MB (Klik zvětší)
Canon S3: Kostel 24xDIGI, 2.816x2.112; 645kB (Klik zvětší)
Canon G7: Videoklip 1.024x768, 5 vt.; 10,7MB (Klik stáhne)

Galerie fotografií s videoklipem (odstavec PJ). Zvykli jsme si dle možností a logiky takovýchto předvádění u videokamer a fotoaparátů přikládat jakousi sestavu ukázek. Dnes tu kolega píše o dvojici nejvyšších kompaktů Canon a na vlastní Galerii bude určitě velmi zajímavé srovnání právě schopností jejich objektivů. Vzhledem k našemu hlavnímu zaměření v oboru videokamer mohou být zajímavými i související podobné fotky stejného objektu - v textech o HC96 nebo MVX45i a odkazy tamtéž - totiž známý brněnský moderní kostel v Jiráskově (čili Masarykově) čtvrti. Video-ukázku z G7čky pak považujme za přelomové uškodění sobě samým (:-D), resp. polopatisticky řečeno za demonstraci poměrně slušných video-výsledků u fotoaparátu, o čemž píšeme podobně jako mnohé další servery jako o nemožné náhražce běžné digitální videokamery. Na každém doprovodném snímku je jako obvykle připraven jeho název (přiložit kurzor PC-myšky) s informací o velikosti a kliknutím se pak obrázek zvětší na slibované maximum. Ukázkou přístupnou pod osmým ze snímků je zmíněný videoklip s rozlišením 1.024x768 bodů, z logických důvodů "pouze" 5 vteřin dlouhý (skoro 11MB)…

Ultrazoomový Canon PS-S3 IS (Klikni pro zvětšení)
Pokud však některý z potenciálních kupců digiáku teskní po výklopném LCD-panelu nebo požaduje po svém novém fotospolečníkovi větší ZOOM, pak tu má firma Canon ultrazoom PowerShot S3 IS. Ten nabízí dalekohledové 12-násobné přiblížení a pro takhle velké číslo je vybaven pochopitelně i optickou stabilizací obrazu. Jeho předchůdce, tj. PS-S2 IS jsme na našich stránkách popisovali a oba se v podstatě od sebe moc neliší. "Nová" S3 IS (na trhu je přeci jen pár měsíců) má rozlišení 6 milionů bodů na 1/2,5" CCD snímači (předchůdce měl rozlišení 5MPx). Es-Trojka je oblečena stejně jako G7 do černé barvy a napájení je řešeno 4 tužkovými bateriemi AA (ideálním řešením jsou NiMH akumulátory), díky čemuž je přístroj vybaven výstupkem, za který se velmi pohodlně drží. Díky batterygripu a většímu objektivu je S3 o facku větší, než G7: 113,4 x 78 x 75,5 vs. 106,4 x 71,9 x 42,5 mm (ŠxVxH). Hmotnost bez baterií je 410 g, takže jak rozměry, tak hmotou nejde o žádného prcka, ale to asi s daným přiblížením ani dost dobře nejde. Objektiv tu má poměrně velký průměr se světelností f/2,7-f/3,5 a ohnisková vzdálenost je pak 36-432 mm (ekvivalent 35 mm filmu)…

Nejvyšší kompakty Canon vedle sebe (Klikni pro zvětšení)
Z dalších rozdílů mezi typy G7 a S3 bych uvedl absenci patice pro blesk, stejně tak uživatel na přístroji nenalezne kolečko s volbou citlivosti ISO. Hledáček není průhledový, ale "jen" elektronický LCD s nepříliš vysokým rozlišením 113.000 bodů. LCD monitor je, jak jsem již uvedl výše, výklopný s úhlopříčkou 2" a rozlišením 115.000 pixel. Obrazový procesor je stejný jako u PS A630/640 ve druhé verzi, takže nenabízí zmiňovanou obličejovou funkci FaceDetection. Stejně tak není S3 IS např. vybaven funkcí AiAF s 9 bodovým ostřením. Na druhou stranu je snad jako jediný kompakt schopen záznamu videa (rozlišení 640x480, 30fps) se stereofonním zvukem. Z daného stručného výpisu je tedy snad jasné, že i když jsou oba dnes představované přístroje za velmi podobné peníze, ani náhodou by si neměly zásadněji konkurovat a oba si najdou své kupce bez problémů. Naše doprovodná obrazová dokumentace by měla dostatečně napovědět, co lze od nejvyšších kompaktů vůdčí firmy foto-průmyslu očekávat…

Technické parametry fotoaparátu: Canon PS-G7 (stránky českého zastoupení)

Technické parametry fotoaparátu - Canon PS-S3 IS (stránky čs. zastoupení)...

neco
Přístroje míváme jako kameňák-specialista skladem a to ON-LINE...
Přiložená fotodokumentace je výhradně od firmy: Videokamery CZ

Pravou ruku šéfa naší firmy (:-D) ochotně redigoval: Petr Jelínek
Dvojici sympatických vyspělých kompaktů popsal: Jirka Rakušan

Vydáno dne 28. 1. 2007 (21 635 přečtení, naposledy 9. 5. 2025, 00:25), autor: Jiří Rakušan [rakusan]

Digikamery.cz

Poslat e-mailem | vytisknout | zpět www.digikamery.cz

  • Recenze CANON
  • Recenze JVC
  • Recenze PANASONIC
  • Recenze SONY
  • Recenze Sport+Car
  • Recenze XY+DJI

KLIKNI SI ke vstupu do Video- Foto- Audio- BAZARU

  • Novinky
  • Pokecy / akce
  • Archiv

RSS kanál

  • Poslední komentáře
  • Vaše poslední komentáře
  • Poslední vlákna
  • Poslední komentáře vláken
  • Zobrazení vláken

Poslední komentáře

Re: Reálné klipy ve 4K...
Romolus66 | 18.11.2023 - 09:18
Re: Reálné klipy ve 4K...
petka | 11.11.2023 - 13:41
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Delirium Tremens | 30.10.2023 - 19:48
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 16.07.2023 - 06:33
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:28
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:03
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 22.02.2023 - 19:45
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 22.02.2023 - 13:55
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 18.02.2023 - 09:49
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 17.02.2023 - 22:57

Nejčtenější články za 6 měsíců

Bleskovka: News from Panasonic!

Zobrazeno 13612 x,
naposledy 9. 5. 2025, 01:04

Vánoční KAMERA nebo FOŤÁK?

Zobrazeno 7076 x,
naposledy 9. 5. 2025, 01:46

ČVRTLETNÍK Bazaru č 1 / 2025

Zobrazeno 5586 x,
naposledy 9. 5. 2025, 01:00

RECENZE: Panasonic VX3 a V900

Zobrazeno 4915 x,
naposledy 9. 5. 2025, 01:59

Srovnávání 9: A Fotky HNED...?

Zobrazeno 2060 x,
naposledy 9. 5. 2025, 01:39

Přihlásit se
  • Úvod
  • Kontakt
  • Bazar
  • Půjčovna
  • Servis
  • Archivace
  • Diskuse
  • E-shop

Vyhledávání

RECENZE: Panasonic VX3 a...

Doslova Blesk z čistého nebe zapůsobil příchod dvou novinek firmy Panasonic! VIDEOKAMERY HC-V900 (F-HD) a HC-VX3 (F-HD + 4K) přináší - navzdory uvadající slávě reportážních kamer pro amatéry - hned několik zajímavých novinek...

Číst dál

Srovnání 8: TERMO nebo IN...

INSTAX se těší vzrůstající oblibě především NADŠENÉHO MLÁDÍ. Vůči ekonomické logice to není úplně pochopitelné, ale mrkněme na téma podrobněji...

Číst dál

PB23: Bílý Canon plus LIB...

Opět je tu čtenářsky oblíbený seriál PRUBLI JSME s pořadím 23. Ač k nevíře, tento pojem našich-vašich stránek UŽ měl DVAADVACET epizod. Jak vidno níže, další díl se chystal DLOUHO,..

Číst dál

Prubli jsme 23 - 250D + Liblůstky

Recenze Canon G7X + DC55

NÁDHERNÁ SESTAVA: vyspělý kompakt s velkým snímačem a vodotěsné pouzdro shodné značky do 40 metrů (!) za VELMI rozumnou cenu! To je dvojice mašinek z nadpisu. Autor dnešního „Castingu“ coby zarytý fanoušek oboru představí EXTRA DUO po svém...

Číst dál

RECENZE Panasonic HC-X2+2...

Videokamery Panasonic HC-X2 a HC-X20 přišly coby HOT NEWS s koncem roku 2022. Předchůdce HC-X1 se stejně velkým snímačem „typ 1,0“ jsme představili dokonce 3x, naposledy před 2 lety. Noví obříci působí neméně...

Číst dál

Recenze: INNOTRONIK ICS-R...

INNOTRONIK. Pro našince možná nijak oslnivé jméno ZAJÍMAVÉ Špión-značky. ANO: JE to Čína, ale vzpomeňme úspěšné DJI či AUTEL (chystáme). A uznejme, že Čína není UŽ DÁVNO vysmívaná: v technologiích a elektronice dokonce diktuje...

Číst dál

Recenze Canon HFG70+srovn...

Jak si tak (ne)chodí z Asie zboží - nebo spíše připomíná onen pověstný šafrán - trpěli jsme obavou, zda ještě Boss světové fotografie přijde s něčím NEW. A je to tu! Při Vánocích 2022 se objevuje SEDMDESÁTKA z veleúspěšné řad

Číst dál

Zbrusu nový Canon LEGRIA HF G70

BLESKOVKA! Panasonic VXF1...

VIDEOKAMERA PANASONIC HC-VXF11 je variantou „naší“ VXF1 pro západní části tzv. starého kontinentu. PODIVNÉ ROZDÍLENÍ elektroniky v Evropě - od začátku tzv. COVIDU - je prý malým českým dvorkem (trhem).

Číst dál

Recenze Panasonic HC-VX98...

Panasonic HC-VX980. Doba, kdy se čím dál vícelidí ušklíbá nad budoucností Videokamer. Čas, kdy se ke končícímu Victorovi přidává i Canon. Éra, kdy zboží z Asie chodí hůř než pověstný šafrán. Právě TEĎ tu přistává JEDINÝ kus 4Káčkové krásky... 

Číst dál

DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...

Náš-váš Web amatérských kameramanů zdraví opět s oblíbeným tématem. ARCHIVACE čili DIGITALIZACE domácích Video-vzpomínek vytěžuje naše páskové STROJOVNY a hlavní počítač téměř nonstop...

Číst dál

NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...

V hlavní roli NEZÁVISLÁ kamera. A současně jeden z účelů, které NENAHRADÍ všeumělci telefony. Hlídací kamery INNOTRONIK jsou výjimečné: podle zvoleného modelu jsou nezávislé v interiéru a dokonce i na sledování výběhu se zvířaty bez Wi-Fi...

Číst dál

ZOOM: Canon PS-SX70 HS

Opět silná vrstva tenkého ledu. Jsa asi poučeným laikem na „své“ VIDEOKAMERY, popíšu kompaktní FOTO-KAMERU s nadpřirozenými parametry. U řazení druhu mám všechny litery velké, což osvětlím recenzí. Mašinka je fakt KRÁSNÁ!

Číst dál

Recenze Panasonic 1500-20...

Přesně si vybavuji první zkoušení X2000. Než jsem nafotil STROJ a namontoval ručku, zkoušel jsem vše, nač stačily znalosti fanouška oboru coby poučeného laika, který ty své Videokamery FAKT rád. Po čtvrthodině jsem se přistihl, že... 

Číst dál

Vlogovací Kamera Sony ZV-...

Hned několik historických POPRVÉ přináší novinka, které tu dnes uděláme poctivý Foto-Casting. Stalo se tak u nás zvykem představit STROJ, který konečně dorazil a jehož recenze byla v pomyslné frontě čekajících mašinek.

Číst dál

RECENZE: Panasonic VX3 a...
Srovnání 8: TERMO nebo IN...
PB23: Bílý Canon plus LIB...
Recenze Canon G7X + DC55
RECENZE Panasonic HC-X2+2...
Recenze: INNOTRONIK ICS-R...
Recenze Canon HFG70+srovn...
BLESKOVKA! Panasonic VXF1...
Recenze Panasonic HC-VX98...
DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...
NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...
ZOOM: Canon PS-SX70 HS
Recenze Panasonic 1500-20...
Vlogovací Kamera Sony ZV-...
VIDEOKAMERY.cz
na Facebooku

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás!

  • úvod
  • kontakt
  • půjčovna
  • servis
  • login

Copyright © 2017, Videokamery.cz

--- === ---

TOPlist
Vytisknout