VIDEOKAMERY.cz | JVC GZ-MG575: První "Foákovskej Hadr"

Kamenný specialista prodeje videokamer a příslušenství

Minská 37, Brno 616 00
Tel.: 541 218 591 a 601 331 994 
E-mail: info@videokamery.cz
Po - Pá: 10:00-17:00

Úvod › JVC GZ-MG575: První "Foákovskej Hadr"

JVC GZ-MG575: První "Foákovskej Hadr"

JVC MG575: porovnání vedle HV10 a HD3 (Kliknutí zvětší)

Ještě odstavec Správce PJ. U zrodu Hard-Disků v útrobách kamer byl dnes představovaný Victor. A i když se hned v následující sezóně přidal úřadující Boss vývoje Sony, prvenství už zůstane firmě JVC zachováno. V právě skončeném kalendářním roce jsou tu i další konkurenti: Panasonic (duo s SD-rozlišením H20/H250) a Canon (dobře osazená HG10ka s AVCHD). Dnes se ale na náš obor mrkneme z pohledu rozlišení snímačů, Pětimego z titulku to vyžaduje. Digitální éra home-kamer začíná (v textu článku dole) v r. 1995; a čtvrtpalcové pásce dlouho sekundují čipy s počty pixel do 1 milionu. V roce 1999 přichází první megapixel Sony PC100, jemuž záhy přibývají kolegyně se stejnou sumou bodů TRV20 a PC107, aby se v roce 2001 přidalo dokonce 1,55MPx v podobě Sony TRV30; a takřka současně i konkurenční Canon MVX1/i s poněkud jinou sumou bodíků 1,33MPx, využívanou následně i JVC. Prvními dvoumegapixely byly kupodivu strojky experimentálního MicroMV, ale následující sezóna přináší kolegyňky ze stejné stáje TRV75/TRV85 a pak i vyspělé konkurentky MVX10i/MVX3i, z nichž druhý zmíněný byl nejdéle prodávaným jednočipem v novodobé éře digi-kamer. Zrychlující se tempo vývoje přináší postupně třímegapixely v tělech PC330/350 (i DVD-typů Sony) a čtyř- i pěti- mega Foto-Bosse na mini-DV pásky i DVD-kotouče. Pětimegouš s pevným diskem je tu ale prvně, dejme tedy už slovo Janovi a jeho pomyslnému románu Honzíkova hadrová cesta, do toho (:-D)…

JVC MG575 v detailu z horní strany (Klikni pro zvětšení)Když jsem na jaře 07 nastoupil do firmy Videokamery CZ a začal se následně podílet i na tvorbě stejnojmenných stránek (+ dalších 10ti WWW-domén včetně slovenských jako tzv. aliasů - pozn. PJ), dostal jsem tehdy jako jeden z prvních úkolů pokusit se o vlastní recenzi na harddisková dvojčata od japonského Victora - MG255+275. Teď, po třičtvrtě roku praxe a získání mnoha cenných zkušeností, se ke kamerám s označením Everio opět vracím. Můj zrak ale tentokrát pomyslně spočine na nejsilnějším a také nejvybavenějším modelu SD-čkové řady na letošní sezónu, MG575. Tato ambiciózní kamera (zřejmě) nahrazující loňský vcelku úspěšný hardiskový top-model MG505 (s technologií 3CCD) se se svými početnými 5,37megapixely a úhlopříčkou snímacího čipu 1/2,5" řadí mezi videokamery s nejvyšším rozlišením čipu (Pozn. PJ: neplést si v žádném případě rozlišení videozáznamu s počtem bodů na snímači kamery :-D), což však na výsledném obraze není zdaleka nějak zásadněji vidno. Ale o tom později…

JVC MG575: Detail objektivu zepředu (Klikni pro zvětšení)Vrhněme se ze začátku na srovnání parametrů loňské 505ky s letošní 575kou. Co do velikosti a hmoty je s rozměry (Š×V×D) 74 × 72 × 118 mm a váhou 425 g (bez akumulátoru) letošní model proti Pětsetpětce o kousek větší a těžší. Výrazné změny doznala snímací část: zmíněná tříčipová technologie zde byla nahrazena jedním výrazně větším. Také objektiv trošku poporostl na závitu pro optické doplňky, z průměru 37 mm až na v současné době úctyhodných 46 mm. Klesla ale naopak světelnost, ta z běžných 1,8 na trošku podprůměrných 3,5. Co zůstalo zachováno, je ZOOM: ten dosahuje hodnot 10násobku v optickém přiblížení a až 300násobku v digitálním zvětšení. 505ka však měla trošku širší záběr (3,2-32mm), kdežto u 575ky se udává rozsah ohnisek 6,3-63 mm. Přepočet na kinofilm výrobce bohužel nikde neuvádí, ale to už je u JVC obyčej, o němž jsme na stránkách psali vícekrát. Pro úplnost ještě zmiňme - u JVC prakticky tradiční - elektronickou stabilizaci, jejíž účinek prozkoumáme v průběhu recenze…

JVC MG575: detailní pohled zespodu (Klikni pro zvětšení)Vybavení MG575 je s ohledem na běžné harddiskovky nadprůměrné. LED dioda k přisvícení záznamu a blesk nemohou chybět. Oproti svým konkurentkám však nabízí také běžnou patici pro umístění externího příslušenství a v neposlední řadě i běžnou mikrofonní zdířku, což je u diskovek se standardním rozlišením už úplná rarita. Tak trošku od fotoaparátů asi okoukalo JVC otočný ovladač režimů, který dovoluje uživateli nastavit automatický, manuální, příp. některý ze scénických režimů a také klasické režimy priority clony a (češtinářštěji) upřednostnění závěrky. Opravdovou zajímavostí u spotřební kamery se tu stala přítomnost ND filtru sloužícího k redukci světla pronikajícího do objektivu. Jinak na těle nechybí žádný z běžných ovládacích prvků a konektorů. Transfokátor, spouš fotoaparátu i hlavní vypínač zaujímají svá tradiční postavení a i ostatní tlačítka jsou rozmístěna stejně jako u dříve recenzovaných Everií. Ve spodní části přístroje je ještě slot na SD karty a obdélníkový konektor pro dokovací stanici…

MG575: dokovací stanice+detail přípojek (Kliknutí zvětší)Dokovací staničku si rozeberme podle obrázku. Vzhledem k tomu, že ji mají v základní sadě (tedy mimo MG130) všechny současné SD-diskovky JVC, nemůže samozřejmě chybět ani u této vyspělé brunetky MG575. Nabídku konektorů figurujících na těle - tvořící analogový AV výstup, USB rozhraní, zmíněnou mikrofonní zdířku vpředu pod objektivem a napájecí (plus nabíjecí) vstup síového adaptéru - rozšiřuje ještě o S-video výstup a Fire-Wire, sloužící např. ke spojení s DVD rekordérem. V příslušenství dodávaném s kamerou v pořizovací sadě je mj. síový adaptér, základní baterie BN-VF808U (tj. nikoli kapacitně větší verze VF815 jako u kolegyň HD3 a HD7), AV kabel, USB kabel, dálkové ovládání a CD se softwarem pro střih videa. A vzhledem k poměrně častým dotazům do naší @-schránky si "střihněme" i přehled (často hned s kamerou) dokupovaných AKU: jsou již tradičně ve třech kapacitách BN-VF808, VF815 a VF823 (čísla za řadou patic jsou stovky mAh) s dovětkem, že dodávaný vydrží asi hodinu práce přístroje…

JVC MG575: přehledný pohled z levoboku (Kliknutí zvětší)I vzhledově působí kamera velmi sympaticky. Elegantní černá barva doplněná velkým stříbrným nápisem shora 5 MEGA PIXELS dodává přístroji na vážnosti. I držení kamery je vcelku solidní, přístroj padne i do menších rukou. Určitě je škoda, že se JVC alespoň nepokusilo o umístění hledáčku na nejvyšší model řady Everio se standardním rozlišením. Uživatel se tak musí spokojit s širokoúhlým LCD panelem o úhlopříčce 2,7 palce. V útrobách přístroje se skrývá 40 GB harddisk, který pojme podle komprese od 9 hodin v nejvyšším tzv. Extra jemném režimu až po 50 hodin v Úsporném režimu. Stejně jako předchozí modely Everio - a oproti konkurenčním značkám - umí MG575 nahrávat video i přímo na vloženou SD kartu, což může mít výhodu v "extremních" podmínkách, kdy by mohly nadměrné otřesy zablokovat harddisk. To samé bude platit i pro ukládání statických snímků (neboli digi-fotografií): příslušné záznamové médium se pak pouze vybere v menu, přičemž oddělení fotek od videa bude asi pro uživatele častou volbou, respektive prvním z logických použití…

Detail JVC MG575 se stereofonním RØDE (Kliknutí zvětší)Nabídka MENU je opět modrá a rozdělena do čtyř záložek. V první z nich VIDEO kromě běžných nastavení kvality záznamu, stabilizátoru obrazu, ZOOM-u a podobně přibyla oproti nižším modelům ještě volba úrovně externího mikrofonu. Tato funkce zobrazí po připojení vnějšího mikrofonu vstupní úroveň jeho stopy. Oddíl STATICKÝ SNÍMEK nenabízí žádnou zvláštní funkci: nachází se tu kvalita a rozlišení snímku, citlivost, nastavení sériového snímání a volba média. OBECNÁ nabídka obsahuje nastavení jasu displeje a nechybí tu ochrana proti nárazu (možnost vypnutí např. při skydivingu, parašutismu atd.), vypnutí zvuků indikace, nastavení jazyka (čeština je u videokamer JVC samozřejmostí už 2 roky) a proti předchozím modelům nová funkce barevného režimu. Zde má uživatel možnost volit mezi živějšími a přirozenými barvami obrazu při záznamu. Záložka MEDIA skrývá jakési čištění, příp. formátování harddisku nebo SD karty a mj. i vynulování číselné řady všech pořizovaných videoklipů a fotek…

JVC GZ-MG575 v detailu z pravoboku (Klikni pro zvětšení)A teď přejděme k možná nejzajímavější části celé recenze a tím budou praktické zkušenosti. Jak jsem již psal, kamera padne dobře do ruky (subjektivní a můj pocit člověka s poměrně dlouhými prsty :-D), ovládání je velmi intuitivní a snadno pochopitelné. Na první zkoušky videokamera velice solidně zvládá vše v automatu - pokud člověk nezapomene jako já na zapnutý ND filtr a diví se proč je obraz tak tmavý v šeru - a dokáže taktéž velmi solidně vyvažovat expozici i bílou barvu. Nastavení manuálních funkcí je hlavně díky otočnému ovladači velmi pohotové a díky tomu se uživatel nemusí dlouze proklikávat nějakou nabídkou, aby nalezl požadovanou volbu. Další drobnůstkou oproti nižším HDD-modelům je funkce TELEMAKRO, která dovoluje natáčet i při přiblížení. Na tuto funkci míváme hodně dotazů, takže: za normálních okolností je nutno s přístrojem snímat ze vzdálenosti (dejme tomu, podle typu) min. 2-3 metry, aby elektronika stroje ve spolupráci s optikou zaostřila i při plném najetí transfokátoru na detail. Funkcí TELEMAKRO se ale součinnost zmíněných celků ovlivní tak, že automatické ostření funguje i po přiblížení z mnohem menší vzdálenosti…

JVC MG575: Detail zezadu bez a s AKU (Klikni pro zvětšení)Co však bylo u nejvyššího modelu celé řady trošku zklamáním, byl výsledný obraz. Pokud opomenu stabilizaci obrazu, která při největším (optickém) přiblížení i přes mou veškerou snahu stále trošku poškubává, hlavní nedostatek bych viděl v jakési neostrosti záběrů. Kamera nahrává díky velkému snímacímu čipu (i když udávaná světelnost objektivu výše je trošku podprůměrná) velice solidně i v dosti špatných světelných podmínkách, avšak i za dobrého světla v exteriérech vypadá obraz stále trochu rozmazaně a neostře (samozřejmě hlavně při pohyblivých záběrech). V tomto ohledu bych dokonce při porovnání kvality obrazu z MG575 a MG255 dal přednost nižšímu modelu, kde video opravdu působí trošku ostřeji. Dotazovali jsme se na tuto vlastnost jak v autorizovaném servise, tak i zástupců pražského centra JVC; a v obou případech jsme se dozvěděli v podstatě asi tolik, že tento model jaksi ani nemá jako prioritu videozáznam a jeho výsledky - a to jsme zkoušeli už tři kousky - jsou v nějaké toleranci, již prý stanovil výrobce…

JVC MG575 v přední perspektivě s LCD (Klikni pro zvětšení)Zcela opačný výsledek by však zřejmě mělo zase porovnání statických snímků z těchto dvou kamer. MG575 aspiruje na titul první HDD-kamery s opravdu plnohodnotným fotoaparátem. Ono maximální rozlišení 2592 × 1944 pixel je u kamery opravdu úctyhodné číslo. Fotorežim zde samozřejmě dovoluje využít všechny manuální funkce nabízené pro snímání videa, nechybí samospouš (buďto 10 nebo 2 vteřiny) a sériové snímání v rychlosti přibližně jednoho snímku za sekundu. I vestavěný blesk vpravo vedle objektivu (nad krytkou zdířek) má velmi solidní výkon - podobně jako celkem slušně pomáhající světluška nad ním - a tak nic nebrání tomu, aby MG575ka nahradila (dejme tomu) střední digi-foák. Kamera umí i zobrazit histogram již vyfoceného snímku pro kontrolu expozice výsledku. Schopnosti popisovaného přístroje jsou ostatně alespoň náznakem prezentovány v odstavci ukázek našeho šéfa a chlebodárce (:-D), který si jako už tradičně sestavuje sám až při redigování textů z nadějných mladých básnických střev firemního kolektivu…

Obvyklé: kurzor myšky pojmenuje snímek a klik zvětší!

 

JVC MG575: Foto-WIDE, 2.592x1.944; 1,9MB (Klik zvětší) JVC MG575: Foto-Lego, 2.592x1.944, 2MB (Klik zvětší) JVC MG575: Videoklip-ulice, 5vteřin, 6MB (Klik otevře) JVC MG575: Foto-ulice, 2.592x1.944; 2MB (Klik zvětší) JVC MG575: Foto-TELE, 2.592x1.944; 1,7MB (Klik zvětší)

 

Galerie Fotografií s krátkým Videoklipem a HÁDANKOU na leden coby bonusem (odstavec Správce PJ). Musím přiznat dvě skutečnosti: jednak, že z toho mála, co jsem tentokrát o víkendu objevil zkopčeno na své pancéřové flešce od Honzy, se vybíralo mizerně. Hned druhým přiznáním ale budiž opakování pokusů o fotky z rána v den vydání recenze. Nebudu tedy svádět relativní nepohlednost snímků na nepřívětivé počasí, jež ostatně od podzimu do jara u nás v nížinách vesměs převažuje, ale stejně si neodpustím - NIKOLI pohrdavě (!) - tvrdit s tó svó paranojó (jak by řekl Eda :-D), že kamera není foák a foákem zase točí video jen zbloudilci. No nic: zleva doprava jsou tu demonstrace rozsahu transfokátoru na plný WIDE a maximální detail (pro hledače aberací), uklízecího zákoutí u železnice na našem Legu v prodejně a do čtveřice dopolední scéna s pohyblivou dopravou u naší základny včetně brněnské šalinky. Videoklip v nejvyšším módu kamery nabídněme k hádání - coby pokračování druhdy oblíbených odhalování záhad - identifikace místa, odkud jej Honza pořídil. První úspěšný tipér křižovatky ulic děje tohoto klipu obdrží tři kazety mini-DV nebo jiná média ve stejné hodnotě podle domluvy. Pište své tipy ve tvaru (například) "jde o křižovatku Evropská-Kolejní v Praze" na firemní nebo Správcův @-mail (včil)…

JVC MG575: detail zezadu s otevřeným LCD (Kliknutí zvětší)V přehrávacím módu si uživatel může prohlédnout vše z natočených sekvencí, smazat kterýkoli z nepovedených nebo třebas všechny záběry, provést jednoduchý střih kteréhokoli klipu a pak si nastavit tzv. playlist například pro následné přehrávání v televizoru. Nastavit se zde dají i jednoduché přechody jako jsou stmívačky nebo stíračky, takže poté už nic nebrání přímému vypálení DVD disku třeba přes některou z externích vypalovaček od firmy JVC (CU-VD10 nebo VD20) - to pokud uživatel nechce stahovat záznam na HDD do počítače. Pokud se však rozhodne uložit své klipy do PC, přiložený software z pořizovací sady (zmíněn výše) mu opět dovolí střih, vložit do obrazu titulky, podbarvit video hudbou a poté ho např. vypálit na DVD disk nebo ponechat zálohovaný na pevném disku PC. Přečasto diskutovanou otázkou bývají možnosti archivací digitálních souborů, v čele s videi. Se 100%-ní jistotou se nedá doporučit nebo prosazovat žádné médium, ale duplicitními zálohami se přece jen zvyšuje naděje, že záznamy zůstanou "nafurt"…

JVC HD3 a MG575: srovnání vedle sebe (Klikni pro zvětšení)Harddiskové videokamery jsou v současné době opravdu na velikém vzestupu a v dnešní době multifunkčních zařízení, kdy jeden malý přístrojek obsáhne funkce několika mnohem větších, si jistě najde své obdivovatele i tato sympatická mašinka od Victora. Kombinace solidní kamery (s tolerancí SD-rozlišení), velkého harddisku a kvalitního digitálního fotoaparátu bude možná pro některé uživatele zajímavou volbou. Asi bych si netroufl doporučit tuto kameru člověku, který chce pouze nahrávat video a na focení má jiný přístroj; jistě existují kamery, které za podobné peníze nahrají kvalitnější video, ale podobných strojů, které dokážou produkovat video i fotky na solidní úrovni mnoho není. A pro příklad dobrého využití dejme za všechny odkaz na Promoteam jihlavského hokejového klubu se slavnou minulostí, jenž hraje 1. ligu společně s brněnskou Kometou (Pozn. PJ: v této sezóně nás chodí na hokej víc :-D), který pravidelně vysílá online přenosy na internetu pořizované právě kamerou JVC MG575. A mimochodem samozřejmě kusem z jediné kamenné speciálky (téměř) JEN NA KAMERY z Brna…

Základní data videokamery JVC GZ-MG575: na inovovaných stránkách čs. JVC.

A jak si už náš Honza navykl, i dnes zakončuje tradičním vtípkem: Na vojně probíhá představování. "Vojáci, já se menuju major Kotek. A pro koktavý radši Dušan!"

neco
První Hard-Diskovou foto-kameru se zde snažil představit: Jan Holub
Svého nejmladšího kolegu v kolektivu (a rád) redigoval: Petr Jelínek.

No a PJ předem děkuje všem (spřízněným) za upozornění na chyby…

 

 

 

Vydáno dne 7. 1. 2008 (38 717 přečtení, naposledy 8. 5. 2025, 22:18), autor: Jan Holub [holub]

Digikamery.cz

Poslat e-mailem | vytisknout | zpět www.digikamery.cz

  • Recenze CANON
  • Recenze JVC
  • Recenze PANASONIC
  • Recenze SONY
  • Recenze Sport+Car
  • Recenze XY+DJI

KLIKNI SI ke vstupu do Video- Foto- Audio- BAZARU

  • Novinky
  • Pokecy / akce
  • Archiv

RSS kanál

  • Poslední komentáře
  • Vaše poslední komentáře
  • Poslední vlákna
  • Poslední komentáře vláken
  • Zobrazení vláken

Poslední komentáře

Re: Reálné klipy ve 4K...
Romolus66 | 18.11.2023 - 09:18
Re: Reálné klipy ve 4K...
petka | 11.11.2023 - 13:41
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Delirium Tremens | 30.10.2023 - 19:48
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 16.07.2023 - 06:33
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:28
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:03
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 22.02.2023 - 19:45
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 22.02.2023 - 13:55
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 18.02.2023 - 09:49
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 17.02.2023 - 22:57

Nejčtenější články za 6 měsíců

Bleskovka: News from Panasonic!

Zobrazeno 13613 x,
naposledy 9. 5. 2025, 02:17

Vánoční KAMERA nebo FOŤÁK?

Zobrazeno 7079 x,
naposledy 9. 5. 2025, 03:38

ČVRTLETNÍK Bazaru č 1 / 2025

Zobrazeno 5594 x,
naposledy 9. 5. 2025, 02:29

RECENZE: Panasonic VX3 a V900

Zobrazeno 4916 x,
naposledy 9. 5. 2025, 02:29

Srovnávání 9: A Fotky HNED...?

Zobrazeno 2067 x,
naposledy 9. 5. 2025, 03:54

Přihlásit se
  • Úvod
  • Kontakt
  • Bazar
  • Půjčovna
  • Servis
  • Archivace
  • Diskuse
  • E-shop

Vyhledávání

RECENZE: Panasonic VX3 a...

Doslova Blesk z čistého nebe zapůsobil příchod dvou novinek firmy Panasonic! VIDEOKAMERY HC-V900 (F-HD) a HC-VX3 (F-HD + 4K) přináší - navzdory uvadající slávě reportážních kamer pro amatéry - hned několik zajímavých novinek...

Číst dál

Srovnání 8: TERMO nebo IN...

INSTAX se těší vzrůstající oblibě především NADŠENÉHO MLÁDÍ. Vůči ekonomické logice to není úplně pochopitelné, ale mrkněme na téma podrobněji...

Číst dál

PB23: Bílý Canon plus LIB...

Opět je tu čtenářsky oblíbený seriál PRUBLI JSME s pořadím 23. Ač k nevíře, tento pojem našich-vašich stránek UŽ měl DVAADVACET epizod. Jak vidno níže, další díl se chystal DLOUHO,..

Číst dál

Prubli jsme 23 - 250D + Liblůstky

Recenze Canon G7X + DC55

NÁDHERNÁ SESTAVA: vyspělý kompakt s velkým snímačem a vodotěsné pouzdro shodné značky do 40 metrů (!) za VELMI rozumnou cenu! To je dvojice mašinek z nadpisu. Autor dnešního „Castingu“ coby zarytý fanoušek oboru představí EXTRA DUO po svém...

Číst dál

RECENZE Panasonic HC-X2+2...

Videokamery Panasonic HC-X2 a HC-X20 přišly coby HOT NEWS s koncem roku 2022. Předchůdce HC-X1 se stejně velkým snímačem „typ 1,0“ jsme představili dokonce 3x, naposledy před 2 lety. Noví obříci působí neméně...

Číst dál

Recenze: INNOTRONIK ICS-R...

INNOTRONIK. Pro našince možná nijak oslnivé jméno ZAJÍMAVÉ Špión-značky. ANO: JE to Čína, ale vzpomeňme úspěšné DJI či AUTEL (chystáme). A uznejme, že Čína není UŽ DÁVNO vysmívaná: v technologiích a elektronice dokonce diktuje...

Číst dál

Recenze Canon HFG70+srovn...

Jak si tak (ne)chodí z Asie zboží - nebo spíše připomíná onen pověstný šafrán - trpěli jsme obavou, zda ještě Boss světové fotografie přijde s něčím NEW. A je to tu! Při Vánocích 2022 se objevuje SEDMDESÁTKA z veleúspěšné řad

Číst dál

Zbrusu nový Canon LEGRIA HF G70

BLESKOVKA! Panasonic VXF1...

VIDEOKAMERA PANASONIC HC-VXF11 je variantou „naší“ VXF1 pro západní části tzv. starého kontinentu. PODIVNÉ ROZDÍLENÍ elektroniky v Evropě - od začátku tzv. COVIDU - je prý malým českým dvorkem (trhem).

Číst dál

Recenze Panasonic HC-VX98...

Panasonic HC-VX980. Doba, kdy se čím dál vícelidí ušklíbá nad budoucností Videokamer. Čas, kdy se ke končícímu Victorovi přidává i Canon. Éra, kdy zboží z Asie chodí hůř než pověstný šafrán. Právě TEĎ tu přistává JEDINÝ kus 4Káčkové krásky... 

Číst dál

DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...

Náš-váš Web amatérských kameramanů zdraví opět s oblíbeným tématem. ARCHIVACE čili DIGITALIZACE domácích Video-vzpomínek vytěžuje naše páskové STROJOVNY a hlavní počítač téměř nonstop...

Číst dál

NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...

V hlavní roli NEZÁVISLÁ kamera. A současně jeden z účelů, které NENAHRADÍ všeumělci telefony. Hlídací kamery INNOTRONIK jsou výjimečné: podle zvoleného modelu jsou nezávislé v interiéru a dokonce i na sledování výběhu se zvířaty bez Wi-Fi...

Číst dál

ZOOM: Canon PS-SX70 HS

Opět silná vrstva tenkého ledu. Jsa asi poučeným laikem na „své“ VIDEOKAMERY, popíšu kompaktní FOTO-KAMERU s nadpřirozenými parametry. U řazení druhu mám všechny litery velké, což osvětlím recenzí. Mašinka je fakt KRÁSNÁ!

Číst dál

Recenze Panasonic 1500-20...

Přesně si vybavuji první zkoušení X2000. Než jsem nafotil STROJ a namontoval ručku, zkoušel jsem vše, nač stačily znalosti fanouška oboru coby poučeného laika, který ty své Videokamery FAKT rád. Po čtvrthodině jsem se přistihl, že... 

Číst dál

Vlogovací Kamera Sony ZV-...

Hned několik historických POPRVÉ přináší novinka, které tu dnes uděláme poctivý Foto-Casting. Stalo se tak u nás zvykem představit STROJ, který konečně dorazil a jehož recenze byla v pomyslné frontě čekajících mašinek.

Číst dál

RECENZE: Panasonic VX3 a...
Srovnání 8: TERMO nebo IN...
PB23: Bílý Canon plus LIB...
Recenze Canon G7X + DC55
RECENZE Panasonic HC-X2+2...
Recenze: INNOTRONIK ICS-R...
Recenze Canon HFG70+srovn...
BLESKOVKA! Panasonic VXF1...
Recenze Panasonic HC-VX98...
DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...
NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...
ZOOM: Canon PS-SX70 HS
Recenze Panasonic 1500-20...
Vlogovací Kamera Sony ZV-...
VIDEOKAMERY.cz
na Facebooku

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás!

  • úvod
  • kontakt
  • půjčovna
  • servis
  • login

Copyright © 2017, Videokamery.cz

--- === ---

TOPlist
Vytisknout